Uwarunkowania prawne wdrożenia mechanizmów wsparcia dla funkcjonowania terminalu LNG w Świnoujściu – artykuł Adama Wawrzynowicza i Tomasza Brzezińskiego z W&W
Polska wciąż jest nadmiernie uzależniona od dostaw gazu ze wschodu i narażona na ryzyko zakłóceń tych dostaw wskutek sytuacji geopolitycznej. Kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski ma więc terminal LNG w Świnoujściu, który zapewnić ma dostęp do światowego rynku LNG i możliwości dywersyfikacji źródeł dostaw gazu. Pełne wykorzystanie potencjału terminalu jako instrumentu budowania bezpieczeństwa energetycznego Polski zależy m.in. od atrakcyjności cenowej dostaw realizowanych za pośrednictwem terminalu w porównaniu do dostaw realizowanych przez inne punkty wejścia do KSP, a co za tym idzie od popytu na usługi terminalu.
W artykule autorstwa Adama Wawrzynowicza i Tomasza Brzezińskiego z W&W pt. „Uwarunkowania prawne wdrożenia mechanizmów wsparcia dla funkcjonowania terminalu LNG w Świnoujściu”, który ukazał się w czerwcowym numerze miesięcznika „Nafta-Gaz” (Nr 6/2016), wydawanego przez Wydawnictwo Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego, przedstawione zostały ramy prawne dla potencjalnego wdrożenia mechanizmów zwiększających konkurencyjność i dostępność terminalu LNG dla uczestników rynku.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu „Uwarunkowania prawne wdrożenia mechanizmów wsparcia dla funkcjonowania terminalu LNG w Świnoujściu”, który dostępny jest na stronie internetowej W&W, w zakładce Publikacje.